FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Awenturyn. Kamień pomyślności

Awenturyn uznawany za kamień pomyślności oraz szczęścia. Powinien być stosowany, gdy potrzebujemy pomocy w osiągnięciu głębokiego spokoju. Pozwala on uzyskać prawdziwą równowagę umysłu, koi złość i rozdrażnienie

Jaspis. Kamień wytrwałości

Jaspis to kamień zbudowany chalcedonu oraz kwarcu. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis, oznaczającego cętkowany kamień. Jest to związane z tym, że bardzo często posiada on domieszki innych minerałów, które tworzą na jego powierzchni wzory. Są to najczęściej: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot czy zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną

Labradoryt. Kamień przynoszący światło

Labradoryt to kamień magicznego oczarowania, wzmacnia wrodzone zdolności parapsychiczne oraz duchowe. Nazywany kamieniem „przynoszącym światło”, gdyż potrafi rozświetlić naszą śnieżkę duchową wiodącą do indywidualnego oświecenia. Rozprasza ciemność, działa ochronnie, niczym tarcza, tworząca pole mocy obronnej naszej aury. Równoważy skłócone emocje i pomaga w samozrozumieniu. Przypomina też, by nie ignorować swych talentów oraz zdolności

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Labradoryt. Kamień przynoszący światło 0
Labradoryt. Kamień przynoszący światło

Labradoryt (Labrador) to minerał z gromady krzemianów, zaliczany do grupy plagioklazów. Został odkryty w XVIII w. na półwyspie Labrador w Kanadzie. Jest to niebieskoszary, opalizujący kamień, który swą popularność zawdzięcza charakterystycznemu tęczowaniu, zwanemu jako labradoryzacja. Czyni go to jednym z najbardziej fascynujących kryształów na Ziemi. Występuje w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Finlandii. Spotykać go można również w Polsce, na Dolnym Śląsku, jako składnik gabra (zasadowej skały głębinowej) w postaci ziaren charakteryzujących się błękitną migotliwością.

Wprowadzenie

Labradoryt to kamień magicznego oczarowania, wzmacnia wrodzone zdolności parapsychiczne oraz duchowe. Nazywany kamieniem „przynoszącym światło”, gdyż potrafi rozświetlić naszą ścieżkę duchową wiodącą do indywidualnego oświecenia. Rozprasza ciemność, działa ochronnie, niczym tarcza, tworząca pole mocy obronnej naszej aury. Równoważy skłócone emocje i pomaga w samozrozumieniu. Przypomina też, by nie ignorować swych talentów oraz zdolności.

Czakry

Labradoryt związany jest z czakrami trzeciego oka oraz gardła.

Właściwości duchowe

Ten piękny, tęczowy kamień przeciwdziała lękom, niedowierzaniu i oziębłości duchowej. Pobudza wgląd w siebie, kreatywność i fantazję. Wzmacnia pamięć emocjonalną, umożliwia odczuwanie głębokich uczuć, uwalnia od oziębłości emocjonalnej. Wspiera zdolność do koncentracji na sprawach osobistych (może nieco pogłębiać introwertyzm). Potrafi uzdrawiać związki oraz pokazywać jakie relacje są wartościowe, a jakie nie. Oczyszcza aurę oraz wspiera intuicję. Posiada też właściwości uziemiające.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii minerał ten wyrównuje krążenie i rytm serca, obniża ciśnienie krwi, pobudza czynność nerek, działa na bóle kości oraz kręgosłupa. Zmniejsza wrażliwość na zmiany pogody i zimno. Łagodzi reumatyzm, choroby układu oddechowego, gardła, oczu, a także serca. Wspaniały przy zmianach skórnych (alergicznych, łuszczycowych czy zapalnych). Pomaga również osiągnąć głęboki sen. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Labradoryt jest przepięknym kamieniem o magicznych właściwościach. Idealny do pracy duchowej i rozwijania zdolności parapsychologicznych.

Wszystkie nasze labradoryty <klik>

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl