FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Awenturyn. Kamień pomyślności

Awenturyn uznawany za kamień pomyślności oraz szczęścia. Powinien być stosowany, gdy potrzebujemy pomocy w osiągnięciu głębokiego spokoju. Pozwala on uzyskać prawdziwą równowagę umysłu, koi złość i rozdrażnienie

Jaspis. Kamień wytrwałości

Jaspis to kamień zbudowany chalcedonu oraz kwarcu. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis, oznaczającego cętkowany kamień. Jest to związane z tym, że bardzo często posiada on domieszki innych minerałów, które tworzą na jego powierzchni wzory. Są to najczęściej: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot czy zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną

Labradoryt. Kamień przynoszący światło

Labradoryt to kamień magicznego oczarowania, wzmacnia wrodzone zdolności parapsychiczne oraz duchowe. Nazywany kamieniem „przynoszącym światło”, gdyż potrafi rozświetlić naszą śnieżkę duchową wiodącą do indywidualnego oświecenia. Rozprasza ciemność, działa ochronnie, niczym tarcza, tworząca pole mocy obronnej naszej aury. Równoważy skłócone emocje i pomaga w samozrozumieniu. Przypomina też, by nie ignorować swych talentów oraz zdolności

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Jaspis. Kamień wytrwałości 0
Jaspis. Kamień wytrwałości

Jaspis to kamień zbudowany chalcedonu oraz kwarcu. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis, oznaczającego cętkowany kamień. Jest to związane z tym, że bardzo często posiada on domieszki innych minerałów, które tworzą na jego powierzchni wzory. Są to najczęściej: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot czy zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną.

Wprowadzenie

Jaspis to minerał zakorzeniający i wzmacniający połączenie z Ziemią. Wspomaga ogólne zdrowie oraz poczucie dobrostanu emocjonalnego. Nazywany jest „kamieniem wytrwałości”, gdyż zachęca do konsekwentnej realizacji marzeń. Energetyzuje, przynosi witalność oraz siłę. Przydaje się świetnie w sytuacjach stresowych, szczególnie gdy mamy problem z zachowaniem własnych granic, działa też wyciszająco i kojąco. Ma duże znaczenie w pracy duchowej, ponieważ pomaga się skupić w komunikacji z Boską Energią.  

Czakry

Jaspis związany jest z czakrą podstawy.

Właściwości duchowe

Ten niesamowity kamień pobudza oraz wzmacnia czujność. Daje elastyczność w myśleniu, ale jednocześnie stanowczość (pomocny w zachowywaniu własnych granic). Posiada zdolność jednoczenia myślenia z działaniem, a także zwiększa przestrzeń do działania. Pomaga wykorzystać możliwości osobom z dużym potencjałem, rozwija zainteresowania i zdolności. Idealnie sprawdza się w sytuacjach stresowych, wycisza nerwy. Poprawia wszystkie zmysły, a także chroni osoby wykonujące pracę fizyczną.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii minerał ten pomaga w usuwaniu toksyn z wątroby oraz jelita grubego, wspiera odtruwanie i wydalanie, a także pobudza trawienie. Wzmacnia ogólną odporność organizmu oraz usuwanie toksyn. Delikatnie aktywuje metabolizm i krążenie. Dobry dla tkanki łącznej oraz skóry. Wspiera branie odpowiedzialności za własne zdrowie emocjonalne. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Jaspis to kamień wytrwałości, pomaga rozwijać zdolności i wykorzystywać potencjał. Wzmacnia z połączenie z Ziemią, co wpływa na ogólny dobrostan.

Wszystkie nasze jaspisy <klik> 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl