FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Fluoryt. Kamień geniuszy

Fluoryt przynosi stabilność emocjonalną, pomaga odsłaniać ukrytą w podświadomości wiedzę oraz moce intuicyjne. Wspiera oczyszczanie z negatywnych myśli, zmienianie negatywnego sposobu myślenia w pozytywny. Usuwa ograniczające nas wzorce, obsesje, uzależnienia oraz nałogi. Silnie wspiera koncentrację, podczas nauki pozwala przyswoić dużą ilość wiedzy i wykorzystywać ją

Selenit. Kojący uzdrowiciel

Selenit oznacza prawdę, uczciwość i jasność umysłu. Powiązany jest z energią księżyca, miłością, płodnością, intuicją oraz podświadomością (używa się go do kontaktów z aniołami i przewodnikami duchowymi). Usuwa uzależnienia emocjonalne, balansuje emocje

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Awenturyn. Kamień pomyślności 0
Awenturyn. Kamień pomyślności

Awenturyn to piękny, najczęściej zielony, kamień z gromady krzemianów, będący odmianą kwarcu. Nigdy nie występuje w formie dobrze wykształconych kryształów, ale przybiera postać ziarnistych mas z bezbarwnego kwarcu, z nieregularnie rozmieszczonymi łuseczkami miki chromowej, czyli fuchsytu. Wykazuje efekt migotliwości nazywany awenturyzacją. Największe jego złoża występują w Egipcie, Indiach, Rosji, Brazylii, Chile, Austrii i Hiszpanii, sporadycznie występuje także w Polce (w aluwiach Kaczawy oraz Górach Izerskich).

Wprowadzenie

Awenturyn powinien być stosowany, gdy potrzebujemy pomocy w osiągnięciu głębokiego spokoju. Pozwala on uzyskać prawdziwą równowagę umysłu, koi złość i rozdrażnienie. Autorka książki „Potęga kamieni” Emma Lucy Knowles zaleca stosowanie tego zielonego minerału w momencie, gdy czujemy się niesprawiedliwie potraktowani przez drugą osobę. „Weź do ręki awenturyn i pocieraj go kciukiem - za każdym razem pocieraj coraz delikatniej - a burza złagodnieje i rozwieje się, jeszcze zanim ją rozpętasz”, zaleca Emma.

Czakry

Awenturyn równoważy czakrę serca oraz wprowadza nieco romantyzm do związku.

Właściwości duchowe

Ten zielony kryształ uznawany jest za kamień pomyślności, pomaga zbudować bogactwo i przynosi szczęście w przedsięwzięciach uznawanych za ryzykowne. Przydatny również w drobniejszych sprawach, nazwa „awenturyn” pochodzi od włoskiego słowa a ventrura, oznaczającego „przypadkiem”. Dodaje pewności siebie oraz wzmacnia naszą kreatywność. Pomaga na uczucie przytłoczenia, a także przywraca spokój ducha. Wspiera rozwój kariery i sukcesy zawodowe. Równoważy także energie męską oraz żeńską.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii minerał ten obdarza nas ogólnym zdrowiem oraz witalnością. Łagodzi nerwice, przywraca równowagę w ośrodkowym układzie nerwowym, działa jak przycisk „reset”. Przydatny jest również w problemach ze wzrokiem, chorobach serca, płuc czy układu moczowego. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Awentruryn to kamień szczęścia i pomyślności. Pomaga uzyskać prawdziwy spokój oraz równowagę w życiu.

Wszystkie nasze awenturyny <klik> 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl