FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Lapis-lazuli. Kamień niebios

Lapis-lazuli to skała metamorficzna, której głównym składnikiem jest lazuryt - minerał z gromady krzemianów (współwystępuje najczęściej z kalcytem oraz pirytem). Nazwa pochodzi od słów: łac. lapis (kamień), arab. azul i pers. lazhward, co oznacza niebieski (niebo) oraz nawiązuje do barwy skały. Kamień ten znany jest już od czasów prehistorycznych, jego złoża w Afganistanie eksploatowane są już ponad 6000 lat

Piryt. Kamień niezalezności

Piryt nazywa się również kamieniem niezależności. Dzięki jego energii łatwiej znaleźć motywację do działania, pomaga wziąć sprawy w swoje ręce, nie czekając na pomoc innych. Dzięki niemu łatwiej jest osiągnąć ogólną równowagę w życiu, rozbudza kreatywność i pomaga w przyswajaniu wiedzy (również w stanie wyczerpania umysłowego)

Fluoryt. Kamień geniuszy

Fluoryt przynosi stabilność emocjonalną, pomaga odsłaniać ukrytą w podświadomości wiedzę oraz moce intuicyjne. Wspiera oczyszczanie z negatywnych myśli, zmienianie negatywnego sposobu myślenia w pozytywny. Usuwa ograniczające nas wzorce, obsesje, uzależnienia oraz nałogi. Silnie wspiera koncentrację, podczas nauki pozwala przyswoić dużą ilość wiedzy i wykorzystywać ją

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Życie w rytmie natury 0
Życie w rytmie natury

Koło Roku to narzędzie przydatne do uporządkowania życia według rytmu natury i synchronizacji ze zmieniającymi się porami roku. Zwraca uwagę na cykliczność zjawisk, zachęca do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie i dostrojenia siebie do tego naturalnego dla świata rytmu. Od faz księżyca, przez Sabaty, pory roku i zatoczenie pełnego, rocznego koła - nasze życie ściśle związane jest z powtarzalnością tych schematów. Koło przypomina nam, że w naszym życiu powinien być czas na wszystko - na przygotowanie, działanie, zbiory i odpoczynek. Równowaga jest podstawą zdrowej egzystencji, o czym niestety w dzisiejszych czasach często zapominamy.

Koło Roku The Wildest Journal

 

Koło Roku autorstwa Magdy autorki The Wildest Journal

 

Imbolc: 1 lutego - celebracja nadchodzącego końca zimy, dłuższego dnia i pierwszych oznak wiosny. Czas na obudzenie się z zimowego snu i przygotowanie do działania.

Ostara: 20-23 marca - Równonoc, powitanie wiosny, celebracja życia. Czas na sianie - to dosłowne i to metaforyczne. Symbol - śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis) jako jedna z pierwszych roślin wybudzonych przez słońce.

Beltane: 1 maja - Celebracja miłości i ognia, czas, kiedy delikatnie zaciera się granica między światem żywych a światem zmarłych, pełnia wiosny i rozpoczęcie intensywnych prac.

Litha: 20-23 czerwca - Solstycjum, najdłuższy dzień i najkrótsza noc, czas na podziękowania i korzystania w pełni z życia i tego, co ze sobą niesie. Symbol - ostróżka ogrodowa (Delphinum cultivum), jako przedstawienie tego, o co do tej pory dbaliśmy i otaczaliśmy opieką.

Lammas: 1 sierpnia - czas pierwszych zbiorów, dziękczynności i korzystania z ciągle ciepłych dni. Pracy jest jeszcze przed nami dużo, ale możemy zacząć myśleć już o zasłużonym odpoczynku. 

Mabon: 20-23 września - jesienna równonoc, początek jesieni i największe zbiory. Czas szykowania się na spoczynek i dziękowania za to, co udało nam się dokonać w ciągu roku. Symbol - miechunka rozdęta (Physalis alkekengi), której ozdobne owocostany przypominają nam o tym, że wartościowe rzeczy można odkryć tam, gdzie z pozoru wszystko zniknęło.

Samhain: 31 października - czas dusz, najcieńsza granica pomiędzy życiem a śmiercią. W tym okresie pamiętamy o naszych przodkach, których prosimy o opiekę i pomoc w prowadzeniu nas dobrą dla nas ścieżką. Koniec cyklu i moment na odpoczynek, podsumowania i ostatnie zbiory. 

Yule: 20-23 grudnia - Najciemniejsza noc, ale także powrót światła i coraz dłuższych dni. Czas na dbanie o wnętrze, reorganizację i przygotowania do planowania kolejnego roku. Symbol - jemioła pospolita (Viscum album) przypominająca nam o protekcji i miłości - siebie i swojego otoczenia. 

Koło Roku oraz powyższe opisy specjalnie dla Fern stworzyła niezwykle utalentowana Magdalena Bentkowska prowadząca na Instagramie konto The Wildest Journal - serdecznie zapraszamy do śledzenia jej twórczości!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl