FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Sodalit. Odwaga, harmonia i komunikacja

Sodalit, nazywany również kamieniem niebieskim, działa kojąco na nadaktywny umysł, stabilizuje emocje oraz wzmacnia opanowanie. Zwiększa możliwości mentalne, gdyż wycisza układ nerwowy, działa łagodząco i uspokajająco. Wspomaga rozwój ukrytych zdolności psychicznych. Kamień ten przydaje się w sytuacjach, gdy musimy przemawiać publicznie, szczególnie, gdy się tego boimy, pomaga w komunikacji, dodaje odwagi oraz łagodzi ataki paniki.

Kwarc różowy. Kamień miłości

Kamień ten przekazuje miękką, kochającą energię, koi, równoważy i wycisza emocje. Uznawany jest za najważniejszy kamień miłości. Działa leczniczo na serce. Ten piękny, rozgrzewający kryształ pobudza, pulsuje i emanuje czystą i bezwarunkową miłością

Kwarc dymny. Oczyszczenie i ochrona

Minerał ten jest jednym z najważniejszych kryształów do ugruntowania i ochrony. Świetnie wchłania negatywną energię, pomaga uwolnić się od napięcia, stresu, niepokoju i innych problemów emocjonalnych

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Kryształ górski, czyli bezbarwny kwarc 0
Kryształ górski, czyli bezbarwny kwarc

Kryształ górski to bezbarwna odmiana kwarcu. Jest najpowszechniej wydobywanym minerałem na świecie. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa krystallos, oznaczającego pierwotnie lód. W liczącej 8 tys. lat. egipskiej świątyni Hathor znajdowało się wiele przepięknych okazów tego kryształu. W 1921 r. stwierdzono, że minerał ten jest piezoelektrykiem - na jego powierzchni pojawiają się ładunki elektryczne.

To jeden najbardziej wszechstronnych minerałów. Jest głównym, niezwykle silnym, uzdrowicielem w świecie kryształów. Wzmacnia i zwiększa harmonię energii wszystkich innych kamieni. To kryształ oczyszczenia, zarówno ciała, jak i ducha. Wpływa pozytywnie na koncentrację oraz przynosi równowagę. Często używa się go do praktyk medytacyjnych oraz aktywacji kundalini, czyli duchowej mocy i energii (pojęcie to wywodzi się z tradycji hinduskiej).

Bezbarwny kwarc związany jest przede wszystkim z czakrą korony. Szybko usuw blokady również ze wszystkich innych czakr. Wspiera ruch energii między nimi, wprowadzając harmonię i ułatwiając swobodny jej przepływ.

Kryształ górski wibruje na wysokich częstotliwościach, pozwala nam stąpać twardo po ziemi, podnosi na duchu. Pomaga w trudnych momentach życia, szczególnie, gdy czujemy, że pogubiliśmy się i straciliśmy kontakt ze sobą. Ten rozjaśniający kamień o ponaddźwiękowych wibracjach pomaga wznieść się do wyższego stanu połączenia z sobą i własnym duchem. Jeśli potrzebujesz przywrócenia właściwego rytmu w życiu, ten minerał z pewnością ci na to pozwoli.

Według litoterapii minerał ten wspiera układ odpornościowy, działa korzystnie na nerki, tarczycę, wspiera detoksykację, poprawia stan cery, wpływa korzystnie na płodność czy wzrok. Pomaga łagodzić bóle, szczególnie głowy, kręgosłupa oraz menstruacyjne. Przypisuje mu się również właściwości wspierające w leczeniu nowotworów oraz stanów depresyjnych. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Jeśli zastanawiasz się jaki kamień wybrać jako pierwszy to kryształ górski będzie najlepszym wyborem. Pomaga w osiągnięciu celów, otacza ochroną i może być wykorzystywany do różnych zadań metafizycznych.

Zobacz wszystkie nasze kryształy górskie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl