FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Sodalit. Odwaga, harmonia i komunikacja

Sodalit, nazywany również kamieniem niebieskim, działa kojąco na nadaktywny umysł, stabilizuje emocje oraz wzmacnia opanowanie. Zwiększa możliwości mentalne, gdyż wycisza układ nerwowy, działa łagodząco i uspokajająco. Wspomaga rozwój ukrytych zdolności psychicznych. Kamień ten przydaje się w sytuacjach, gdy musimy przemawiać publicznie, szczególnie, gdy się tego boimy, pomaga w komunikacji, dodaje odwagi oraz łagodzi ataki paniki.

Kwarc różowy. Kamień miłości

Kamień ten przekazuje miękką, kochającą energię, koi, równoważy i wycisza emocje. Uznawany jest za najważniejszy kamień miłości. Działa leczniczo na serce. Ten piękny, rozgrzewający kryształ pobudza, pulsuje i emanuje czystą i bezwarunkową miłością

Kwarc dymny. Oczyszczenie i ochrona

Minerał ten jest jednym z najważniejszych kryształów do ugruntowania i ochrony. Świetnie wchłania negatywną energię, pomaga uwolnić się od napięcia, stresu, niepokoju i innych problemów emocjonalnych

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Kwarc dymny. Oczyszczenie i ochrona 0
Kwarc dymny. Oczyszczenie i ochrona

Kwarc dymny, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z rodziny kwarców. Można spotkać okazy od bladego po bardzo ciemny brąz. Charakteryzuje się silną wibracją. Pierwsze okulary przeciwsłoneczne stworzono około XII wieku w Chinach z płytek kwarcu dymnego. Były one używane przez sędziów, którzy starali się ukrywać, za ich pomocą, emocje związane z procesem.

Wprowadzenie

Minerał ten jest jednym z najważniejszych kryształów do ugruntowania i ochrony. Świetnie wchłania negatywną energię, pomaga uwolnić się od napięcia, stresu, niepokoju i innych problemów emocjonalnych. Chroni posiadłości, domy czy pojazdy przed kradzieżami oraz uszkodzeniami, a także neutralizuje szkodliwe pole elektromagnetyczne.

Czakry

Działa oczyszczająco i stymulująco na czakrę podstawy, jest idealny do praktyk medytacyjnych, gdyż na koniec sprowadza nas bezpiecznie do codziennej rzeczywistości.

Właściwości duchowe

Ten piękny kryształ pomaga zwiększać odporność na stres oraz napięcia, łagodzi rany duchowe, przynosi ulgę w rozpaczy i przygnębieniu, neutralizuje stany nadmiernego przewrażliwienia, działa uziemiająco, a także chroni przed wampirami energetycznymi. Kwarc dymny warto trzymać stale przy sobie, gdy czujemy się zagubieni lub wystraszeni. Poprawia on również koncentrację, pamięć i rozwija logiczne myślenie. Wspiera rzucanie nałogów oraz odwyki.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii minerał ten działa przede wszystkim przeciwbólowo oraz rozluźniająco. Wzmacnia mięśnie i nerwy, poprawia fizyczną wytrzymałość. Wspomaga płodność, detoksykację (działa pozytywnie na nerki), a także leczenie blizn. Skuteczny w stanach obniżonego nastroju, smutku czy apatii. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Kwarc dymny jest bardzo ważnym minerałem, który bez wątpienia powinien znaleźć się w każdej magicznej kolekcji. Surowe bryłki, naturalne szczotki, otoczaki czy szlifowane kamienie jubilerskie kuszą piękną barwą i cudowną wibracją.

Zobacz wszystkie nasze kwarce dymne

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl