FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Awenturyn. Kamień pomyślności

Awenturyn uznawany za kamień pomyślności oraz szczęścia. Powinien być stosowany, gdy potrzebujemy pomocy w osiągnięciu głębokiego spokoju. Pozwala on uzyskać prawdziwą równowagę umysłu, koi złość i rozdrażnienie

Jaspis. Kamień wytrwałości

Jaspis to kamień zbudowany chalcedonu oraz kwarcu. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis, oznaczającego cętkowany kamień. Jest to związane z tym, że bardzo często posiada on domieszki innych minerałów, które tworzą na jego powierzchni wzory. Są to najczęściej: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot czy zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną

Labradoryt. Kamień przynoszący światło

Labradoryt to kamień magicznego oczarowania, wzmacnia wrodzone zdolności parapsychiczne oraz duchowe. Nazywany kamieniem „przynoszącym światło”, gdyż potrafi rozświetlić naszą śnieżkę duchową wiodącą do indywidualnego oświecenia. Rozprasza ciemność, działa ochronnie, niczym tarcza, tworząca pole mocy obronnej naszej aury. Równoważy skłócone emocje i pomaga w samozrozumieniu. Przypomina też, by nie ignorować swych talentów oraz zdolności

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Obsydian. Ochrona i prawda 0
Obsydian. Ochrona i prawda

Obsydian to kwaśna wylewna skała, złożona praktycznie z samego szkliwa wulkanicznego oraz 1% wody. Naturalne szkło powstaje w wyniku natychmiastowego stygnięcia lawy. Nazwa, wprowadzona przez Teofrasta w 320 r p.n.e. wywodzi się najprawdopodobniej od imienia Obsiusza – Rzymianina, odkrywcy tej skały lub plemienia Obsius, zamieszkującego niegdyś tereny obecnej Etiopii. Wyróżniamy kilka rodzajów tego minerału, m.in. czarny, blaszkowy, dymny (łzy Apacza), mahagoni, srebrny, śnieżny, tęczowy czy złoty.

Wprowadzenie

Obsydian to silny kamień ochronny, uczy nas porzucania własnych ograniczeń, obaw i zakazów, jakie sami na siebie nakładamy. Pomaga w rozwoju i płynności. Używa się go do wróżb. W kulturach tradycyjnych wykonywano z niego narzędzia do przepowiadania przyszłości. Kryształ ten pomaga w ujawnianiu prawdy w różnych sytuacjach, odpycha to, co negatywne i złe. Używa się go do zakorzeniania na poziomie fizycznym.

Czakry

Czarny obsydian pomaga aktywować czakrę podstawy.

Właściwości duchowe

Ten piękny kamień pozwala usuwać strach, pomaga radzić sobie ze strachem oraz traumami, poprawia postrzeganie świata, uświadamia wypierane emocje, bolesne przeżycia i myśli. Wspiera to, co utracone lub głęboko pogrzebane. Pomaga odzyskać zdolności duchowe, takie jak jasnowidzenie czy czytanie z czyjejś aury. Czarny obsydian pomaga zrozumieć wszystkie aspekty duszy oraz stać się słownym i niepodważalnym. Obsydian śnieżny pomaga ożywić wewnętrzne dziecko oraz wpływa na spontaniczność.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii minerał ten poprawia wchłanianie witamin A i D, poprawia ukrwienie (świetny dla osób zmagających się z zimnymi dłońmi i stopami), wspiera gojenie się ran (szczególnie ciętych). Czarny obsydian jest pomocny przy astmie i zwężeniach naczyń krwionośnych, śnieżna odmiana tego minerału pomaga przy chorobie Bürgera oraz łagodzi ból przy dolegliwościach reumatycznych. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Obsydian to kamień prawdy. Najczęściej używa się go do ochrony. Odpycha to, co negatywne i rozwiewa zanieczyszczenia psychiczne.

Zobacz wszystkie nasze obsydiany

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl