FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Lapis-lazuli. Kamień niebios

Lapis-lazuli to skała metamorficzna, której głównym składnikiem jest lazuryt - minerał z gromady krzemianów (współwystępuje najczęściej z kalcytem oraz pirytem). Nazwa pochodzi od słów: łac. lapis (kamień), arab. azul i pers. lazhward, co oznacza niebieski (niebo) oraz nawiązuje do barwy skały. Kamień ten znany jest już od czasów prehistorycznych, jego złoża w Afganistanie eksploatowane są już ponad 6000 lat

Piryt. Kamień niezalezności

Piryt nazywa się również kamieniem niezależności. Dzięki jego energii łatwiej znaleźć motywację do działania, pomaga wziąć sprawy w swoje ręce, nie czekając na pomoc innych. Dzięki niemu łatwiej jest osiągnąć ogólną równowagę w życiu, rozbudza kreatywność i pomaga w przyswajaniu wiedzy (również w stanie wyczerpania umysłowego)

Fluoryt. Kamień geniuszy

Fluoryt przynosi stabilność emocjonalną, pomaga odsłaniać ukrytą w podświadomości wiedzę oraz moce intuicyjne. Wspiera oczyszczanie z negatywnych myśli, zmienianie negatywnego sposobu myślenia w pozytywny. Usuwa ograniczające nas wzorce, obsesje, uzależnienia oraz nałogi. Silnie wspiera koncentrację, podczas nauki pozwala przyswoić dużą ilość wiedzy i wykorzystywać ją

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Obsydian. Ochrona i prawda 0
Obsydian. Ochrona i prawda

Obsydian to kwaśna wylewna skała, złożona praktycznie z samego szkliwa wulkanicznego oraz 1% wody. Naturalne szkło powstaje w wyniku natychmiastowego stygnięcia lawy. Nazwa, wprowadzona przez Teofrasta w 320 r p.n.e. wywodzi się najprawdopodobniej od imienia Obsiusza – Rzymianina, odkrywcy tej skały lub plemienia Obsius, zamieszkującego niegdyś tereny obecnej Etiopii. Wyróżniamy kilka rodzajów tego minerału, m.in. czarny, blaszkowy, dymny (łzy Apacza), mahagoni, srebrny, śnieżny, tęczowy czy złoty.

Wprowadzenie

Obsydian to silny kamień ochronny, uczy nas porzucania własnych ograniczeń, obaw i zakazów, jakie sami na siebie nakładamy. Pomaga w rozwoju i płynności. Używa się go do wróżb. W kulturach tradycyjnych wykonywano z niego narzędzia do przepowiadania przyszłości. Kryształ ten pomaga w ujawnianiu prawdy w różnych sytuacjach, odpycha to, co negatywne i złe. Używa się go do zakorzeniania na poziomie fizycznym.

Czakry

Czarny obsydian pomaga aktywować czakrę podstawy.

Właściwości duchowe

Ten piękny kamień pozwala usuwać strach, pomaga radzić sobie ze strachem oraz traumami, poprawia postrzeganie świata, uświadamia wypierane emocje, bolesne przeżycia i myśli. Wspiera to, co utracone lub głęboko pogrzebane. Pomaga odzyskać zdolności duchowe, takie jak jasnowidzenie czy czytanie z czyjejś aury. Czarny obsydian pomaga zrozumieć wszystkie aspekty duszy oraz stać się słownym i niepodważalnym. Obsydian śnieżny pomaga ożywić wewnętrzne dziecko oraz wpływa na spontaniczność.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii minerał ten poprawia wchłanianie witamin A i D, poprawia ukrwienie (świetny dla osób zmagających się z zimnymi dłońmi i stopami), wspiera gojenie się ran (szczególnie ciętych). Czarny obsydian jest pomocny przy astmie i zwężeniach naczyń krwionośnych, śnieżna odmiana tego minerału pomaga przy chorobie Bürgera oraz łagodzi ból przy dolegliwościach reumatycznych. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Obsydian to kamień prawdy. Najczęściej używa się go do ochrony. Odpycha to, co negatywne i rozwiewa zanieczyszczenia psychiczne.

Zobacz wszystkie nasze obsydiany

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl