Producent
Cena
-
od
do
Wiosenne zrównanie dnia i nocy to czas odrodzenia. Przyroda budzi się z zimowego snu, dni stają się dłuższe, a słońca jest coraz więcej. Czas ten był ważny w wielu kulturach świata, nasi słowiańscy przodkowie od równonocy rozpoczynali kilkunastodniowe Jare Gody, święto związane z kultem życia i płodności. Jego nazwa najprawomocniej pochodzi o boga Jaryły. Jednym z obrzędów, który przetrwał do naszych czasów jest topienie marzany. Symbolizuje ono wygnanie zimy oraz ciemności oraz powitanie wiosny. Naszym słowiańskim przodkom zawdzięczamy również tradycje śmigusa-dyngusa oraz malowania jajek.
Również Wiccanie w tym czasie świętują. Sabat Ostara wywodzi się z tradycji germańskiej i jest jednym z tzw. sabatów mniejszych. Jego nazwa od imienia germańskiej bogini Ostary, związanej z wiosną i odradzającym się życiem. Świętym zwierzęciem bogini jest zając, dlatego użyliśmy go w naszej kolekcji. Sabat ten również mówi ostatecznym o zwycięstwie światła na mrokiem, gdyż dni będą już dłuższe od nocy. Najważniejszym symbolem Ostary jest jajko, symbol nowego życia.
Kolekcja Równonoc Wiosenna bazuje na ekologicznych, drewnianych produktach. Odnajdziecie na niej symbole nawiązujące do słowiańskiej swastyki oraz motywy związane z Ostarą – zająca czy przebiśniegi. Wszystkie produkty zaprojektowaliśmy sami i wykonaliśmy lub wygrawerowaliśmy w pracowni Fern. Zapraszamy serdecznie do zakupu, do każdego zamówienia dokładamy niespodziankę.