Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Lapis-lazuli. Kamień niebios

Lapis-lazuli to skała metamorficzna, której głównym składnikiem jest lazuryt - minerał z gromady krzemianów (współwystępuje najczęściej z kalcytem oraz pirytem). Nazwa pochodzi od słów: łac. lapis (kamień), arab. azul i pers. lazhward, co oznacza niebieski (niebo) oraz nawiązuje do barwy skały. Kamień ten znany jest już od czasów prehistorycznych, jego złoża w Afganistanie eksploatowane są już ponad 6000 lat

Piryt. Kamień niezalezności

Piryt nazywa się również kamieniem niezależności. Dzięki jego energii łatwiej znaleźć motywację do działania, pomaga wziąć sprawy w swoje ręce, nie czekając na pomoc innych. Dzięki niemu łatwiej jest osiągnąć ogólną równowagę w życiu, rozbudza kreatywność i pomaga w przyswajaniu wiedzy (również w stanie wyczerpania umysłowego)

Fluoryt. Kamień geniuszy

Fluoryt przynosi stabilność emocjonalną, pomaga odsłaniać ukrytą w podświadomości wiedzę oraz moce intuicyjne. Wspiera oczyszczanie z negatywnych myśli, zmienianie negatywnego sposobu myślenia w pozytywny. Usuwa ograniczające nas wzorce, obsesje, uzależnienia oraz nałogi. Silnie wspiera koncentrację, podczas nauki pozwala przyswoić dużą ilość wiedzy i wykorzystywać ją

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Fluoryt. Kamień geniuszy 0
Fluoryt. Kamień geniuszy

Wprowadzenie

Fluoryt to kryształ z gromady halogenków. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa fluere, gdyż wykazuje zdolność do obniżania temperatur topnienia innych minerałów. Wiele okazów fluorytu wykazuje fluorescencję w świetle UV. Ten piękny kryształ występuje w wielu kolorach: zielonym, fioletowym, żółtym czy brązowym. Czasami nazywa się go „kamieniem geniuszy”, gdyż świetnie pomaga w nauce, zapamiętywaniu i rozwiązywaniu problemów. Poprawia również organizację, tłumi nadmiar bodźców oraz wspiera umiejętność porządkowania codziennego rytmu życia.

Właściwości duchowe

Fluoryt przynosi stabilność emocjonalną, pomaga odsłaniać ukrytą w podświadomości wiedzę oraz moce intuicyjne. Wspiera oczyszczanie z negatywnych myśli, zmienianie negatywnego sposobu myślenia w pozytywny. Usuwa ograniczające nas wzorce, obsesje, uzależnienia oraz nałogi. Silnie wspiera koncentrację, podczas nauki pozwala przyswoić dużą ilość wiedzy i wykorzystywać ją. Zwalcza nadwrażliwość na swoim punkcie oraz... brak poczucia humoru. Przynosi spokój, pozwalając na nawiązanie pozytywnych relacji ze światem dookoła. Idealny do medytacji.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii fluoryt regeneruje skórę, paznokcie, zęby, kości oraz tkankę łączną, tworzy elastyczną i silną sylwetkę. Poprawia zmysł równowagi, wzmacnia ośrodkowy układ nerwowy i korę mózgową. Łagodzi astmę, alergie, stany zapalne, przede wszystkim stawów. Wspiera detoksykację i odchudzanie. Usuwa koszmary senne. Jest kamieniem ochronnym, którego działanie nasila się w trakcie noszenia. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Fluoryt to niesamowity kamień wspierający rozwój duchowy i intelektualny.

Zobacz wszystkie nasze fluoryty <klik>

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl