Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
FernBlog
Zapraszamy na naszego nowego bloga! W tej zakładce znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące naszych produktów i nie tylko
Lapis-lazuli. Kamień niebios

Lapis-lazuli to skała metamorficzna, której głównym składnikiem jest lazuryt - minerał z gromady krzemianów (współwystępuje najczęściej z kalcytem oraz pirytem). Nazwa pochodzi od słów: łac. lapis (kamień), arab. azul i pers. lazhward, co oznacza niebieski (niebo) oraz nawiązuje do barwy skały. Kamień ten znany jest już od czasów prehistorycznych, jego złoża w Afganistanie eksploatowane są już ponad 6000 lat

Piryt. Kamień niezalezności

Piryt nazywa się również kamieniem niezależności. Dzięki jego energii łatwiej znaleźć motywację do działania, pomaga wziąć sprawy w swoje ręce, nie czekając na pomoc innych. Dzięki niemu łatwiej jest osiągnąć ogólną równowagę w życiu, rozbudza kreatywność i pomaga w przyswajaniu wiedzy (również w stanie wyczerpania umysłowego)

Fluoryt. Kamień geniuszy

Fluoryt przynosi stabilność emocjonalną, pomaga odsłaniać ukrytą w podświadomości wiedzę oraz moce intuicyjne. Wspiera oczyszczanie z negatywnych myśli, zmienianie negatywnego sposobu myślenia w pozytywny. Usuwa ograniczające nas wzorce, obsesje, uzależnienia oraz nałogi. Silnie wspiera koncentrację, podczas nauki pozwala przyswoić dużą ilość wiedzy i wykorzystywać ją

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog
Na naszym fernowym blogu odnajdziesz ciekawe teksy i porady związane z naszymi produktami, projektami i współpracami. Zapraszamy!
Blog chmura tagów
Lapis-lazuli. Kamień niebios 0
Lapis lazuli. Kamień niebios

Wprowadzenie

Lapis-lazuli to skała metamorficzna, której głównym składnikiem jest lazuryt - minerał z gromady krzemianów (współwystępuje najczęściej z kalcytem oraz pirytem). Nazwa pochodzi od słów: łac. lapis (kamień), arab. azul i pers. lazhward, co oznacza niebieski (niebo) oraz nawiązuje do barwy skały. Kamień ten znany jest już od czasów prehistorycznych, jego złoża w Afganistanie eksploatowane są już ponad 6000 lat. W Egipcie wykorzystywano go do celów religijnych. Przez Asyryjczyków lazuryt był czczony jako kamień niebios. Wyrabiano z niego ozdoby, przedmioty kultu i instrumenty.

Informacje i ciekawostki

✦ lapis-lazuli jest bardzo cenionym i podatnym na obrabianie kamieniem jubilerskim oraz kolekcjonerskim

✦ stosowany był, po zmieleniu jako pigment, przy produkcji farb − o nazwie ultramaryna w malarstwie olejnym i freskach

✦ jest wrażliwy na nacisk, temperaturę, kwasy oraz mydło. Pierścionki z tym kamieniem należy zdejmować do prac domowych by uniknąć zniszczenia

Właściwości duchowe

Lapis-lazuli to kamień o ogromnym znaczeniu duchowym, zwiększa samoświadomość i pokazuje prawdę. Bardzo silnie wpływa na czakry trzeciego oka oraz gardła. Wzmacnia zdolności pozazmysłowego postrzegania, pomaga w rozwoju duchowym oraz medytacji. Od zawsze był uważany za symbol mądrości, uczciwości i uduchowienia. Wspiera spokój, tłumi nadmierną drażliwość, a także niepokój. Daje dostęp do wyższych płaszczyzn wiedzy przez wrażenia, obrazy i nastroje, których doświadczamy. Dodaje odwagi i przegania negatywne energie. Pomaga stać się lepszą wersją siebie.

Właściwości lecznicze

Według litoterapii lapis-lazuli jest pomocny przy bólu gardła, chrypce, problemach z przełykaniem i przeziębieniach. Hamuje stany zapalne (szczególnie gardła), obniża ciśnienie, wycisza nerwy, pomocny w chorobach tarczycy oraz łagodzi bóle menstruacyjne. Poprawia jakość snu, a także dodaje energii w ciągu dnia. Łagodzi rwę kulszową i bóle głowy. Pomaga osobom wrażliwym na zmiany pogody. Pamiętajmy, że kamienie należy traktować jedynie wspomagająco i nie zastąpią leczenia u specjalisty!

Podsumowanie

Lapis-lazuli to kamień to kamień uważany za symbol mądrości, uczciwości oraz uduchowienia.

Zobacz wszystkie nasze kamienie lapis-lazuli <klik>

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl